Opis zamówienia
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406877 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rozbudowa i przebudowa sieci drogowej w Gminie Tuszyn – etap IV z podziałem na części:
Część 1–Przebudowa ulicy Sierosławskiej w Mąkoszynie.
Część 2 – Remont ulicy Centralnej w Kruszowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tuszyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648304
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 2/4
1.5.2.) Miejscowość: Tuszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-080
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@tuszyn.info.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tuszyn.info.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa i przebudowa sieci drogowej w Gminie Tuszyn – etap IV z podziałem na części:
Część 1–Przebudowa ulicy Sierosławskiej w Mąkoszynie.
Część 2 – Remont ulicy Centralnej w Kruszowie.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5cfe3a4f-206b-4ac4-ae46-2f76f336944e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406877
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00135888/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Rozbudowa i przebudowa sieci drogowej w Gminie Tuszyn – etap IV
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://gminatuszyn.ezamawiajacy.pl - w zakresie postępowania znak: RZPPŚZ.271.9.2026. 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1513 ze zm.) za pośrednictwem:
1) Platformy zakupowej dostępnej pod adresem https://gminatuszyn.ezamawiajacy.pl - w zakresie postępowania znak: RZPPŚZ.271.9.2026. - platforma służy do komunikacji elektronicznej oraz do elektronicznego składania: ofert, oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych innych
oświadczeń lub dokumentów wymaganych w postępowaniu;
2) Poczty elektronicznej Zamawiającego: zamowienia.publiczne@tuszyn.info.pl - służy do komunikacji elektronicznej.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania szczegółowo zostały opisane: w pkt. 12 SWZ - Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami,
oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej; W pkt. 16 SWZ - Opis sposobu przygotowania oferty; W pkt. 17 SWZ- Opis sposobu złożenia oferty; W pkt. 18 SWZ - Składanie i otwarcie ofert.
Zamawiający wskazuje w szczególności:
1. Ogólne zasady korzystania z Platformy-Wykonawca zamierzający złożyć ofertę (wyłącznie poprzez Platformę zakupową)–zobowiązany jest zapoznać się z instrukcjami użytkowników Platformy zakupowej–dostępnymi pod adresem: https://gminatuszyn.ezamawiajacy.pl
1.1. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do systemu na subdomenie Gminy Tuszyn: https://gminatuszyn.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl .
1.2. Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując...
Klasyfikacja CPV
45233120 Roboty w zakresie budowy drógDodatkowe kody CPV:
45111000 45111200 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45233200 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 45233290 (Instalowanie znaków drogowych) 45450000 77211400 (Usługi wycinania drzew) 45232452 (Roboty odwadniające)