Opis zamówienia
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389887 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
"Utrzymanie zieleni w pasie drogowym"
Zadanie: Wycinka oraz cięcia pielęgnacyjne i techniczne krzewów rosnących w pasach drogowych na terenie miasta Gliwice w 2026 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240009251
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Płowiecka 31
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: latta_j@zdm.gliwice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdm.gliwice.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Utrzymanie zieleni w pasie drogowym"
Zadanie: Wycinka oraz cięcia pielęgnacyjne i techniczne krzewów rosnących w pasach drogowych na terenie miasta Gliwice w 2026 roku
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3054cd0a-7c87-4031-9c03-1e6b6176ad67
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389887
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019297/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 "Utrzymanie zieleni w pasie drogowym" Zadanie:Wycinka oraz cięcia pielęgnacyjne i techniczne krzewów rosnących w pasach drogowych na terenie miasta Gliwice w 2026 roku.
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3054cd0a-7c87-4031-9c03-1e6b6176ad67 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 2) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja miedzy Zamawiającym a Wykonawcami
(z zastrzeżeniem sposobu przygotowania i złożenia oferty) odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia,
która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej na adres e-mail: latta_j@zdm.gliwice.eu,
3) korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne,
4) adres strony prowadzonego postepowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania
na Platformie e-zamówienia):
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3054cd0a-7c87-4031-9c03-1e6b6176ad67
Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk "Przeglądaj
postępowania/konkursy"),
5) Identyfikator (ID) postepowania na Platformie e-Zamówienia:
ocds-148610-3054cd0a-7c87-4031-9c03-1e6b6176ad67,
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z Rozdziałem 12. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie za zapisami rozdziału 27 SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZDM-ZPU.26.19.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. I...
Klasyfikacja CPV
77342000 Przycinanie żywopłotówDodatkowe kody CPV:
77341000 (Okrzesywanie drzew) 77211500 (Usługi pielęgnacji drzew) 77211400 (Usługi wycinania drzew)