Opis zamówienia
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00387927 z dnia 2026-08-11 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa nowej budowli ochronnej na potrzeby ludności i obrony cywilnej stanowiącej Śląskie Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Płuca w Chorzowie – prace przygotowawcze.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Specjalistyczny w Chorzowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271503395
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zjednoczenia 10
1.5.2.) Miejscowość: Chorzów
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sswch.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sswch.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa nowej budowli ochronnej na potrzeby ludności i obrony cywilnej stanowiącej Śląskie Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Płuca w Chorzowie – prace przygotowawcze.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3f3e1610-c203-4bbc-a881-6469248cf84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387927
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018146/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa nowej budowli ochronnej na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej stanowiącej Śląskie Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Płuca w Chorzowie - prace przygotowawcze
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://sswch.ezamawiajacy.pl 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy działającej pod adresem https://sswch.ezamawiajacy.pl . Na Platformie Zamawiającego udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca przystępując do
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy określone w Regulaminie
zamieszczonym na stronie internetowej https://oneplace.marketplanet.pl oraz uznaje go za wiążący.
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać konto na Platformie. Przeglądanie i pobieranie publicznej
treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta w Systemie, ani logowania do Systemu.
3. Do złożenia oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy ważnego
kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.
4. Ilekroć w niniejszej SWZ jest mowa o:
a) podpisie zaufanym – należy przez to rozumieć podpis, o którym mowa art. 3 pkt 14a ustawy z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji
działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j Dz.U.2024 r. poz. 1557);
b) podpisie osobistym – należy przez to rozumieć podpis, o którym mowa w art. z art. 2 ust. 1 pkt 9 ustawy z 6 sierpnia 2010 r. o
dowodach osobistych (t.j Dz.U.2022 poz. 671).
5. Zalecenia Zamawiającego odnośnie kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
a) dokumenty sporządzone i przesyłane w formacie .pdf zaleca się podpisywać kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie
PAdES;
b) dokumenty sporządzone i przesyłane w formacie innym niż .pdf (np.: .doc, .docx, .xlsx, .xml) zaleca się podpisywać
kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie XAdES;
c) do składania kwalifikowanego podpisu elektronicznego zaleca si...
Klasyfikacja CPV
45000000 Roboty budowlaneDodatkowe kody CPV:
45111000 45111200 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45111213 (Roboty w zakresie oczyszczania terenu) 45111220 (Roboty w zakresie usuwania gruzu) 45111291 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 45232310 (Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych) 45111300 (Roboty rozbiórkowe) 45300000 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45311200 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych) 45330000 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45314000 (Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych) 45317000 (Inne instalacje elektryczne) 77211400 (Usługi wycinania drzew)