Opis zamówienia
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00379872 z dnia 2026-08-06 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 1608 O w miejscowości Nowy Las
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Nysie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piastowska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nysa
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spnysa.nv.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 1608 O w miejscowości Nowy Las
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5303e17d-2759-4607-80e9-cbda71849284
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379872
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006251/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1608 O w miejscowości Nowy Las
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://powiat-nysa.ezamawiajacy.pl 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://powiat-nysa.ezamawiajacy.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W przedmiotowym postępowaniu zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji:
1.1. Elektronicznie za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem:
https://powiat-nysa.ezamawiajacy.pl poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji,
1.2. Zamawiający może również komunikować się z wykonawcami (w tym w szczególności w sytuacji braku działania platformy
https://powiat-nysa.ezamawiajacy.pl) za pomocą adresu elektronicznego zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl, z zastrzeżeniem, że ofertę
wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem https://powiat-nysa.ezamawiajacy.pl.
2. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, wykonawca
winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna
w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl
3. W zależności od formatu kwalifikowanego podpisu (PAdES, XAdES) i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) wykonawca dołącza do Systemu uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego jako:
3.1. dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES,
3.2. dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. Wszystkie pliki składane do zamawiającego za pośrednictwem Systemu muszą zostać podpisane właściwym podpisem elektronicznym poza Systemem (na własnym komputerze wykonawcy), o ile postanowienia SWZ lub przepisów tego wymagają.
Złożenie podpisu elektronicznego w ramach potwierdzania składania oferty w Systemie nie stanowi czynności podpisania, któregokolwiek ze składanych przez wykonawcę plików.
4. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie zakupowej tj.:
4.1. Stały do...
Klasyfikacja CPV
45233000 Dodatkowe kody CPV:
45000000 (Roboty budowlane) 45100000 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45111000 45233340 (Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego) 45233290 (Instalowanie znaków drogowych) 45231300 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków) 45232300 (Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych) 77211400 (Usługi wycinania drzew) 45112000 (Roboty w zakresie usuwania gleby)