Przebudowa i rozbudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynków przy ulicy Młyńskiej 11 i Stefana Batorego 2 w Bielsku- Białej prowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj” (...) 2021-2027.

BZP / Przetarg krajowy 2026/BZP 00378862/01
Wygasły
Opis zamówienia
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00378862 z dnia 2026-08-05 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa i rozbudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynków przy ulicy Młyńskiej 11 i Stefana Batorego 2 w Bielsku- Białej prowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj” (...) 2021-2027.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i rozbudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynków przy ulicy Młyńskiej 11 i Stefana Batorego 2 w Bielsku- Białej prowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj” (...) 2021-2027.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-112ecf01-50a3-4099-b2bd-757e51bd94ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00378862

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041961/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa i rozbudowa wraz z kompleksowym wyposażeniem budynków przy ul. Młyńskiej 11 i Batorego 2 w trybie "zaprojektuj i wybuduj" w ramach projektu: Utworzenie Akademii Lokalnych Liderów
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Nazwa projektu: „Utworzenie Akademii Lokalnych Liderów w budynku dawnego magazynu wełny w Bielsku-Białej” nr FESL.10.09-IZ.01-0F03/24; Nazwa Programu: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację” Działanie FESL.10.09 „Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu”
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://um-bielsko.logintrade.net/zapytania_email,235952,f8bd019845fb3bb073d500974c39e1f9.html 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Platforma Logintrade pod adresem: https://um-bielsko.logintrade.net/zapytania_email,235952,f8bd019845fb3bb073d500974c39e1f9.html
Adres e-mail: wojciech.magiera@um.bielsko-biala.pl lub zp@um.bielsko-biala.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Ofertę składa się pod rygorem nieważności, zgodnie z wyborem Wykonawcy:
1) w formie elektronicznej (oznacza to postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym), lub
2) w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym wyłącznie poprzez Platformę przetargową.
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy
do elektronicznej obsługi zamówień (zwanej dalej: „Platformą”) dostępnej pod adresem: https://um-bielsko.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej na adres zp@um.bielsko-biala.pl lub wojciech.magiera@um.bielsko-biala.pl.
3. Osobą uprawnioną do komunikowania się z Wykonawcami jest pracownik Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w
Bielsku-Białej - Wojciech Magiera pod numerem tel. 33 49-71-855.
4. Zaleca się, aby Wykonawca, który zamierza wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, posiadał konto na Platformie. Wykonawca posiadający konto na Platformie ma możliwość złożenia, wycofania oferty oraz składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ.
5. Instrukcje dla użytkowników Platformy, w tym wymagania technicz...
Klasyfikacja CPV
45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Dodatkowe kody CPV:
71222000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni) 71221000 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych) 71240000 71320000 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 71332000 (Geotechniczne usługi inżynieryjne) 45111300 (Roboty rozbiórkowe) 45112710 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych) 71351100 (Usługi przygotowania i analizy podłoża) 71352000 (Usługi badania podłoża) 77211400 (Usługi wycinania drzew) 45100000 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45213150 (Roboty budowlane w zakresie biurowców) 45442100 (Roboty malarskie) 45320000 (Roboty izolacyjne) 45400000 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45430000 (Pokrywanie podłóg i ścian) 45310000 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45330000 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45331100 (Instalowanie centralnego ogrzewania) 45331200 (Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych) 45331110 (Instalowanie kotłów) 45333000 (Roboty instalacyjne gazowe) 45313100 (Instalowanie wind) 45233120 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45233161 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych) 45112700 (Roboty w zakresie kształtowania terenu) 32322000 (Urządzenia multimedialne) 32342400 (Sprzęt nagłaśniający) 39153000 (Meble konferencyjne) 39150000 (Różne meble i wyposażenie) 39141400 (Kuchnie do zabudowy) 39221000 (Sprzęt kuchenny) 71242000
Typ procedury

1.1.1

Terminy
Data publikacji
05.08.2026, 10:42
Termin składania ofert
20.08.2026, 08:00
Termin minął
Wartość
Nie podano
Zamawiający
Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
NIP: 9372686990
Bielsko-Biała
ID BZP: 08def2de-3aba-8c85-962b-12000183c750
NUTS: PL24
Sync: 08.08.2026 07:10