Opis zamówienia
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357845 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej 560056S droga Truskolasy – Długi Kąt przez sołectwo Klepaczka od skrzyżowania z drogą powiatową 2063S do skrzyżowania z drogą powiatową 2057S Truskolasy ul. Kopernika
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wręczyca Wielka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398385
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Wręczyca Wielka
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-130
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@wreczyca-wielka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wreczyca-wielka.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi gminnej 560056S droga Truskolasy – Długi Kąt przez sołectwo Klepaczka od skrzyżowania z drogą powiatową 2063S do skrzyżowania z drogą powiatową 2057S Truskolasy ul. Kopernika
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00e5c4d3-e06c-4ae6-9205-0c9e48e76158
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357845
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014775/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Rozbudowa drogi gminnej 560056S droga Truskolasy – Długi Kąt przez sołectwo Klepaczka od skrzyżowania z drogą powiatową 2063S do skrzyżowania z drogą powiatową 2057S Truskolasy ul. Kopernika
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://gwwreczycawielka.e-zp.finn.pl/procurements/336/procurement 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://gwwreczycawielka.e-zp.finn.pl/procurements/336/procurement
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem Systemu E-Zamówienia Publiczne Gminy Wręczyca Wielka, (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem) dostępnego pod adresem https://gwwreczycawielka.e-zp.finn.pl oraz w sytuacjach awaryjnych np. w przypadku nie działania Systemu pocztą elektroniczną na adres email: maciejbuchlinski@wreczyca-wielka.pl, z zastrzeżeniem, że ofertę należy złożyć poprzez System e-ZP.
2) Wszelkie informacje dotyczące postępowania w tym zapytania i odpowiedzi dla Wykonawców, modyfikacje SWZ, ogłoszenie wyników itp. będą zamieszczane na Systemie e-ZP, pod adresem https://gwwreczycawielka.e-zp.finn.pl/procurements/336/procurement.
3) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto w Systemie e-ZP.
4) Rejestracja i korzystanie z Systemu e-ZP jest bezpłatne.
5) Użytkownik niezarejestrowany może jedynie przeglądać treści udostępniane w części publicznej Systemu. Jest to równoznaczne z tym, że użytkownicy niezarejestrowani nie posiadają dostępu do wszystkich funkcjonalności systemu.
6) Dokonując rejestracji Wykonawca akceptuje Regulamin korzystania z Systemu E-Zamówienia Publiczne Gminy Wręczyca Wielka.
7) W Systemie e-ZP znajduje się także instrukcja dla Wykonawcy (Instrukcja obsługi Systemu FINN e-Zamówienia Publiczne) oraz filmy instruktażowe - prezentujące podstawowe czynności dokonywane przez Wykonawców za pomocą Systemu (rejestracja, zadawanie pytań, złożenie oferty, wycofanie oferty). Instrukcja dostępna jest pod adresem: https://pomoc.e-zp.finn.pl/.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi...
Klasyfikacja CPV
45233120 Roboty w zakresie budowy drógDodatkowe kody CPV:
71000000 71200000 (Usługi architektoniczne i podobne) 71320000 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 71322000 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 44132000 (Elementy przepustów) 45000000 (Roboty budowlane) 45100000 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45110000 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45111200 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45111220 (Roboty w zakresie usuwania gruzu) 45111230 (Roboty w zakresie stabilizacji gruntu) 45111240 (Roboty w zakresie odwadniania gruntu) 45111250 (Badanie gruntu) 45111291 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 45111300 (Roboty rozbiórkowe) 45113000 (Roboty na placu budowy) 45231000 45231300 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków) 45232100 (Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów) 45232300 (Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych) 45232310 (Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych) 45233129 (Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg) 45233161 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych) 45233220 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45233221 (Malowanie nawierzchi) 45233222 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania) 45233261 (Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych) 45233290 (Instalowanie znaków drogowych) 45233292 (Instalowanie urządzeń ochronnych) 45236000 (Wyrównywanie terenu) 45316110 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego) 77211400 (Usługi wycinania drzew)