Opis zamówienia
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358119 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wycinka drzew i krzewów wraz z uporządkowaniem powierzchni po pozyskaniu drewna pod inwestycję pn. Zaprojektowanie i wykonanie robót budowanych na linii kolejowej nr 229 odc. Kartuzy-Lębork
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kartuzy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190036810
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nadleśniczego Sobiesława Mościckiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Kartuzy
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 58 685 29 30
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.kartuzy@gdansk.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_gdansk/nadl_kartuzy/zamowienia_publiczne
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wycinka drzew i krzewów wraz z uporządkowaniem powierzchni po pozyskaniu drewna pod inwestycję pn. Zaprojektowanie i wykonanie robót budowanych na linii kolejowej nr 229 odc. Kartuzy-Lębork
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d23a7e9b-92e1-43ae-b789-e7a2a05a5228
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358119
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00265029/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wycięcie drzew i krzewów wraz z uporządkowaniem terenu pod linię kolejową na odcinku Kartuzy-Sierakowice
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_kartuzy 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy platformazakupowa.pl oraz poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu platformy platformazakupowa.pl. Regulamin korzystania z platformy platformazakupowa.pl. dostępny jest pod linkiem https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin .
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: a) dopuszczalne przeglądarki internetowe:
* Internet Explorer 8, Internet Explorer 9, Internet Explorer 10, Internet Explorer 11
* Google Chrome 31
* Mozilla Firefox 26
* Opera 18
b) pozostałe wymagania techniczne:
* dostęp do sieci Internet
* obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest-ajax
* włączona obsługa JavaScript
* zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s
* zainstalowany Acrobat Reader
* zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java SE Runtime Environment 6 Update lub nowszy.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Stosownie do art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych)(Dz. Urz. UE L 119 z 04 maja 2016 r., str. 1 – „RODO”) Zamawiający informuje, iż administratorem danych osobowych jest Nadleśnictwo Kartuzy. W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można skontaktować s...
Klasyfikacja CPV
77200000 Usługi leśnictwaDodatkowe kody CPV:
77210000 (Usługi pozyskiwania drewna) 77211000 (Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna) 77211100 (Usługi cięcia drewna) 77211200 (Transport dłużyc na terenie lasów) 77211400 (Usługi wycinania drzew)